Dekorasyon Bul

Yatak Odası Tasarımı

Sponsorlu Bağlantılar
 

İş hayatı, okul ya da günlük hayatın stresi ve yoğunluğu içerisinden kaçtığımız ve dinlenmek için kendimize zaman ayırdığımız yatak odalarımız, biz her ne kadar farkında olmasak da evlerimizin en çok zaman geçirdiğimiz bölümlerinden biridir. Genellikle oturma odaları ya da salonlarda daha çok vakit geçirdiğimizi yatak odalarımızda ise sadece uyuduğumuzu düşünsek bile yatak odalarımızın dekorasyonunun biz uyurken bile psikolojimiz üzerinde etkili olduğunu unutmamalı ve yatak odası tasarımı konusunu ciddiye almalıyız.

Yatak odası tasarımı yaparken dikkat etmeniz gereken ilk şey oda içerisinde göz yoracak ve dikkat dağıtacak çok fazla ayrıntıya yer vermemektir. Sade ve asil bir yatak odası içerisinde renkli ve kalabalık bir odada olacağından çok daha keyifli bir uyku çekebilir ve bir sonraki güne çok daha rahat hazırlanabilirsiniz.

ferah yatak odası tasarımı

Sponsorlu Bağlantılar

Krem rengi gibi göz yormayacak tonlar ile duvarları renklendirmek, masif mobilyalar ile dekorasyonu şekillendirmek ve pastel tonlarda nevresim-perde grupları ile tasarımı tamamlamak dinlenebileceğiniz bir yatak odası tasarımı hazırlamak için ideal olacaktır. Canlı renklere düşkünseniz ve yatak odanızda da bu renkleri görmek istiyorsanız mümkün olduğunca küçük aksesuarlar tercih etmeli ve odanın tamamındaki sakin havayı bozacak renklerden kaçınmalısınız. Nevresim ya da perdelerinizde kullanabileceğiniz desenler içerisinde mor ya da kırmızılara yer verebilirsiniz ancak daha kaliteli bir uyku için özellikle nevresim takımlarınızın pastel tonlarda olmasına özen göstermelisiniz.

beyaz ferah yatak odası tasarımı

modern yatak odası tasarımı

huzur veren yatak odası tasarımı

pembe yatak odası tasarımı

yatak odası tasarımı örnekleri

yatak odası tasarımı

yatak odası tasarımı

yatak odası tasarım

Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Anasayfa Yatak Odaları Yatak Odası Tasarımı