Dekorasyon Bul

Mutfak Duvarı Nasıl Dekore Edilmeli?

Sponsorlu Bağlantılar
 

Mutfağınız için en ince ayrıntısına kadar inceleyip, o şekilde dekorasyon çalışmalarını yürütmek istiyorsunuz. Mutfak mobilyalarını, beyaz eşyalarını aldığınızı varsayalım. Mutfak duvarı dekorasyonu için neler yaptınız? Yoksa tamamen fayans ile mi kaplattınız? Çoğu mutfağa bakarsanız bu şekilde bir duvar dekorasyonu yapılmış. Çeşitli mutfak fayansları, tüm mutfak duvarını kaplayacak şekilde kullanılmış. Mutfak bir banyo değildir. Bu nedenle tamamen fayans ile kaplatma düşüncesinden çıkabilirsiniz. Yerlerde bile kullanılan fayans yerine laminant, sudan etkilenmeyen parke kullanılabilir. Hem sıcak bir görüntü mutfağınızda bu şekilde hissedilecektir. Fayansın tek avantajı, herhangi bir su basmasında suyu geçirmez ve daha kolay temizliği yapılabilir.

mutfak duvarları örnekleri

Mutfak duvarı nasıl dekore edilmeli?

Sponsorlu Bağlantılar

Demin de belirttiğimiz gibi mutfağın her duvarını fayans yapmanıza gerek yok. Duvar boyaları, duvar kağıtları mutfak dekoru için kullanılabilir. Daha sonra mutfağınızın boş kalan duvarlarını tablo veya afiş gibi aksesuarlar ile zenginleştirebilirsiniz. 

Mutfak dolaplarının arasında kalan bölümü (üst mutfak dolapları ile alt mutfak dolapları) ise mutfak fayansı, mozaik kaplama ile hem kullanışlı hale sokabilir, hem de görüntü açısından uyum yakalayabilirsiniz. Size aktardığımız çoğu örnekte bu tarz dekorasyon çalışmaları mevcut. Aslına bakarsanız mutfak duvarının o bölümü en fazla hasar alan bölümüdür. Çünkü yemek, yağ sıçraması o bölüme olur. O kısmın rahat temizlenmesi ve lekeyi tutmaması gerekir. Bu nedenle mutfak fayansını o ara kısma yapmak uygundur. Bir bütün oluşturmak, böyle bir izlenim vermek için de ideal bir çalışmadır.

mutfak duvarı

mutfak duvar dekorasyonu

mutfak duvarı dekorasyonu

mutfak duvarı

mutfak duvarları

mutfak duvarı

mutfak duvarı dekorasyonu

mutfak duvar dekorasyonu

Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Anasayfa Mutfak Dekorasyonu Mutfak Duvarı Nasıl Dekore Edilmeli?
IP Stresser