Dekorasyon Bul

Yatak Odası İçin Gardrop Seçimi

Sponsorlu Bağlantılar
 

Yatak odası, kullanım bakımından evin önem arz eden odalarından biridir. Günün son bulduğu bu odada, dinlenme ve huzurun haliyle fazla olması gerektiği konusun sanırım hemfikiriz. Böyle bir huzuru yatak odası atmosferine katmak için düzenli, temiz, şık, konforlu bir odaya sahip olmalıyız.

Tasarım konusunda diğer odalara nazaran daha dikkate alınarak gerçekleştirilen yatak odasında seçilen mobilyaların da önemi bulunmaktadır. Yatak takımından, şifonyere tutun da makyaj masasından gardrop seçimine kadar…

Örneğin yatak odası için gardrop alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Sponsorlu Bağlantılar

adore mobilya gardrop modelleri

 1. Öncelikle gardrop modelinin ebat büyüklüğü ve kullanım amacı göz önünde bulundurulmalıdır. Odanız küçükse eğer gardrop seçerken sürgü modelli olanlarından yana tercih yapabilirsiniz. Bu modeller alan darlığını avantaja çevirebilmektedir. Çocuk odalarında, öğrenci ve bekar odalarında sürgü dolaplı gardrop modelinin fazlasıyla kullanıldığını belirtebiliriz.

  sürgülü gardrop
  Sürgülü Gardrop Örneği | Kaynak: Adore

 2. Odanız genişse eğer 3 kapılı gardropları önermekteyiz. Fazla raf alanı, depolama çözümü sunan bu 3 kapılı gardopların iç hacmi bütün kıyafetlerinizi bünyesinde taşıyabilir. Elbise, gömlek, ceket gibi kıyafetlerinizi bu geniş iç hacimde saklayabileceğiniz modellerde, ayrıca tshirtlerinizi saklayabileceğiniz raflı çözümlerde bulunmaktadır.

  3 kapılı gardrop
  3 Kapılı Gardrop Örneği | Kaynak: Adore

 3. Gardrop seçerken kullanım amacı ve ihtiyaçların ön plana alınarak seçim yapılması gerektiğini belirtmiştik. Örneğin bir boy aynasına ihtiyacınız var. Bunun için gardrop kapağında boy aynası bulunan bir tasarımı seçmeniz daha yerine olacaktır.

  aynalı gardrop
  Aynalı Gardrop Örneği | Kaynak: Adore

 4. Gardrop seçerken bir diğer dikkat etmeniz gereken unsur, bize göre gardrop üretiminin kalitesidir. Ucuza kaçmak yerine hem cebinizi yakmayacak hem de kaliteli ürünler bulabilirsiniz. Bu seçim gardrop mobilyasının uzun yıllar size hizmet vermesine olanak tanıyacaktır. Hatta garanti veren firmalara yönelebilirsiniz. Örneğin Adore Mobilya, gardrop ürünlerinde size 7 yıl’a kadar garanti sunmaktadır. Daha fazla gardırop örneklerine buradan bakabilirsiniz.

 5. Gardrop modelinin temizliği de önemlidir. Kolay temizlenebilen ve zor kirlenen modeller bulmak mümkündür. Mesala kapısı ve sürgüsü düzgün şekilde kapanan kalite bir gardrop, kıyafetlerinizin tozlanmasını engelleyecektir. Aynı şekilde iç bölmelerinin tozlanmasına engel olacaktır. Seçim yaparken kalite unsurlarında bu detay listenizde bulunsun!

 6. Seçimlerinizde renk unsurlarını da göz ardı etmemelisiniz. Özellikle renkler sizin dinlenmenize, huzur bulmanıza olanak sağlarken odanızın geniş ya da dar gözükmesine yol açabilir. Gardrop modeli alırken beyaz, krem renginde kapaklı ve ahşap detayların kullanıldığı tasarımlar çok kullanışlı! Açık renkler odaları daha derin bir iç hacmi varmış hissi yaratırken, ahşap detaylar ise huzur ve ferahlığı odalarınıza taşıyacaktır. Dinlenmeniz bu doğrultuda daha sağlıklı olacaktır! Ayrıca bu renkler ile  birlikte kullanılan metal kulplar ise modern modayı takip etmenizi olanak verecektir.
Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Anasayfa Mobilya Dekorasyonu Yatak Odası İçin Gardrop Seçimi