Dekorasyon Bul

Osmanlı Tarzı Mobilya Modelleri

Osmanlı Tarzı Mobilya Modelleri

Türk toplumu ve yaşamında önemli bir yere sahip olan Osmanlı, modadan dekorasyona kadar birçok sektörde etkisini ciddi anlamda hissettiriyor. Gösterişli ve kaliteli mobilya gruplarından oluşan Osmanlı tarzı mobilya modelleri, modern evlerden çok klasik tarzdaki ev dekorasyonlarında karşımıza çıkıyor. Genellikle salon ve yatak odası dekorasyonu için tercih edilen ve koltuklardan yemek odasına kadar her detayda Osmanlı’nın varlığını hissedebileceğiniz birbirinden güzel mobilya modellerini, yeni sezonda da ünlü dekorasyon ve mobilya mağazalarında bulabilirsiniz.

Evinizin dekorasyonunda şık bir tarz ve klasik bir hava yaratmak istiyorsanız, Osmanlı tarzı mobilya modelleri tam size göre. Büyük, geniş ve etnik detaylı koltuk takımları, Osmanlı işçiliğinden ilham alan masa ve konsollar, yine dönemin tarzını yansıtan halı, perde ve aksesuar seçimleri ile evinize farklı bir tarz kazandıracak. Modern ev dekorasyonunda çok sık karşımıza çıkmasa da bu tarz mobilyalar daha klasik ve avangart tarzdan hoşlananların tercihi oluyor.

osmanlı tarzında mobilyalar

Devamını oku: Osmanlı Tarzı Mobilya Modelleri

Köşem Koltuk Takımı Modelleri

Köşem Koltuk Takımı Modelleri

Salon ve oturma odasında koltuk takımı seçimi oldukça önemlidir. Doğru takımı seçerek hem yerden tasarruf sağlayabilirsiniz, hem de odanın daha kullanışlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Son yılların popüler koltuk takımları arasında köşem koltuk takımları yer almaktadır. Çok kullanışlı olarak seçebileceğiniz yeni model, köşem koltuk takımları ile yerden rahatlıkla tasarruf sağlayabilirsiniz.

2016 yılı ile birlikte yeni köşem koltuk takımları da sergilenmeye başlandı. Özellikle modern ürünlerin revaçta olduğunu belirtmek istiyoruz. Kirlenme korkunuz yoksa eğer açık renkli ürünler ile şık bir dekorasyon tasarlayabilirsiniz. Salon ya da oturma odası küçükse ise bu açık renkli seçim alanın daha geniş gözükmesine olanak verecektir. Köşem koltuk takımını seçerken zıt renklerden de bir tercih yapabilirsiniz. Mesala duvarlarınızda açık renkler seçerken, köşem koltuğunuzda daha koyu bir renk seçebilirsiniz.

modern köşem koltuk takımları

Devamını oku: Köşem Koltuk Takımı Modelleri

Doğtaş TV Ünitesi Modelleri ve Fiyatları

Doğtaş TV Ünitesi Modelleri ve Fiyatları

Evinde modern bir görünüm yaratmak isteyenler için, Doğtaş birbirinden şık ve güzel TV üniteleri tasarladı. Salonunuza dikkat çekici bir hava katacak olan birbirinden güzel Doğtaş TV ünitesi modelleri, tamamlayıcı ürünleri ile çok daha hoş bir görünüm yakalıyor. Modern ev dekorasyonunun vazgeçilmez parçalarından biri haline gelen ve şıklığı ile göz dolduran TV üniteleri, bu yıl da vazgeçilmezlerimiz arasına giriyor.

doğtaş tv ünitesi

Devamını oku: Doğtaş TV Ünitesi Modelleri ve Fiyatları

Şeffaf Sandalye Modelleri

Ağırlıklı olarak mutfak dekorasyonunda karşımıza çıkan ve pratik, zevkli ve modern bir tarza sahip olan şeffaf sandalye modelleri, modern mutfak masası takımları için oldukça iyi bir seçim. Cam görünümü ile renksiz ya da canlı renklerde modeller ile karşımıza çıkan şeffaf sandalyeler, modern dünyada önemli bir yer tutuyor. Klasik, ahşap ve ahşap görünümlü sandalyeler, mekana karanlık ya da ağır bir görünüm kazandırabiliyor.

Özellikle küçük ev dekorasyonu için tavsiye edebileceğiniz ve fazla yer kaplamadan evinize şıklık ve modern bir yorum kazandıran şeffaf sandalye modelleri, turuncu, pembe, sarı yeşil ya da mavi gibi farklı neon renk seçenekleri ile de karşımıza çıkıyor. Artık mutfak dekorasyonunda eski tip malzeme ve mobilyalar, yerini daha modern, daha pratik, daha az yer kaplayan ve daha kullanışlı mobilya ürünlerine bırakıyorlar.

şeffaf sandalye

Devamını oku: Şeffaf Sandalye Modelleri

Siyah Beyaz Oturma Grupları

Her yeni yıl ile hayatımıza giren moda akımı birçok şeyde görülmektedir. Kıyafet konusunda daha çok etkisi olan yeni yıl modası ev dekorasyonunda ve diğer birçok hayatımızda olan ürünlerde de izlerini taşıttırmaktadır. Yalnız geçtiğimiz yıllar hayatımıza giren ve ev mobilyalarında daha çok etkisini gösteren moda, daha sonra ki yıllarda etkisini devam ettirmektedir. Ev mobilyalarında kullanılan zıt renk kavramı evlerimize girdiği günden bu güne hala devam etmektedir. Özellik ile oturma odalarında daha çok tercih edilen bu zıt renk modasına dikkat edildiğin de siyah ve beyaz renklerin daha hâkim olduğu görülmektedir. Oturma odalarının hâkimi olan siyah beyaz oturma grupları bundan sonraki yıllarda da hâkim olabilecek gibi gözükmektedir.

çiçekli siyah beyaz oturma grubu

Devamını oku: Siyah Beyaz Oturma Grupları

Çestır (chester) Koltuk Modelleri

Salon ya da oturma odası dekorasyonunda renkler ve dekorasyon stilinin yanında satın alacağınız koltuk takımı da büyük önem taşımaktadır. Vereceğiniz kararın oda içerisinde kullandığınız renkler ve dekorasyonda hakim olan stil ile uyumlu olması odalarınız içerisinde doğru bir hava yakalamanızı sağlarken yanlış seçilmiş bir koltuk takımı özenle hazırlanmış oturma odası ya da salonların olduğundan küçük ya da soğuk gözükmesine neden olabilir. Son dönemlerin öne çıkan modellerinden olan çestır (chester) koltuk modelleri de dekorasyonun devamı ile uyum göstermediği takdirde çok yanlış bir görünüm elde etmenize sebep olabilecekken doğru bileşenlerle bir araya geldiğinde şık ve gösterişli bir yaşam alanına sahip olmanızı kolaylaştıracaktır.

Kabartmalı işçiliği, kumaş kalitesi ve kumaş üzerindeki baklava motifleri ile ön plana çıkan çestır (chester) koltuk modelleri geleneksel, gösterişli ve şıklığın hakim olmasını istediğiniz odalarınızda rahatlıkla yerini alabilir ancak mekanın genişliğine uygun olarak doğru seçimleri yapmanız gerekiyor. Geniş salon ve oturma odalarında koyu renkli, heybetli ve çok parçalı koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz ancak salonlarınız küçükse açık renk döşemeye sahip ve taşlı modelleri tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır.

chester çestır koltuk

Devamını oku: Çestır (chester) Koltuk Modelleri

Modern Koltuk Takımları Modelleri ve Fiyatları

2013 sezonunun modası ne kadar avangart koltuk takımları olsa da modern koltuk takımları, popülerliğini kaybetmiyor. Hala modern koltuk takımları modelleri moda olmaya devam etmektedir. Avangart koltuk takımları bu sene fazlasıyla tercih edilse de modern koltuk takımları modellerinin ön planda olduğunu görebiliyoruz. Birçok firma bu sene bünyelerine klasik ve avangart çizgileri kattı. Tabii bu avangart koltuk takımlarında olan işçiliğin fazla olması, avangart koltuk takımlarının fiyatlarını yüksek tuttu. Belki de bu yüzden herkes avangart koltuk takımlarına yönelemedi. Belki de zevk meselesi… Avangart koltuk takımları ile modern koltuk takımları arasında bir karşılaştırma yaptığımızda, modern koltuk takımları modelleri çok daha cazip fiyatlar ile firmalar tarafından satışta bulunmaktadır. Ayrıca bol alternatif var, tasarım ve kalite olarak. Hem her bütçeye uygun modern koltuk takımları bulabilirsiniz, hem de zevkinize ve evinize uygun modern koltuk modelleri bulabilirsiniz.

Modern koltuk takımları modellerine günden güne yeni tasarımlar eklenmektedir. Onlarca, binlerce modern koltuk tasarımlarına rastlayabilirsiniz. Size düşen şey ise bütçeniz el verdiğince, evinizin dekorasyon çizgisine yakışan bir koltuk takımı seçmektir. Gerisi, alacağınız modern koltuk takımının kalitesine ve konforuna bağlıdır.

modern koltuk takımları modelleri

Devamını oku: Modern Koltuk Takımları Modelleri ve Fiyatları

Mutfak Örnekleri

Örnek modeller, tecrübesiz kişiler için çok idealdir. Özellikle daha önce dekorasyon çalışmalarına adım atmamış kişiler örnek modellerden faydalanabilir. İnternet üzerinden örnek modeller toplayacağınız gibi dergi türevi yazılı kaynaklardan da örnek modeller toplayabilirsiniz. Bu yazımızda mutfak dekorasyonu yapmayı düşünen kişiler için mutfak örnekleri arasından seçme modelleri bir araya getireceğiz.

mutfak örnekleri

Devamını oku: Mutfak Örnekleri

Buradasınız: Anasayfa Mobilya Dekorasyonu