Dekorasyon Bul

İlginç Kitaplık Modelleri

Evinizin her alanında size ve ihtiyaçlarınıza uygun bir kitaplık ve kitap okuma köşesi yaratabilirsiniz. Tabi bunun için biraz yaratıcılığa da ihtiyacınız olacak. Farklı tasarımları ile dikkat çeken birbirinden ilginç kitaplık modelleri ile evin her odasını muhteşem bir kitaplığa dönüştürebilirsiniz. “Büyük bir kitaplık için yerim yok”, “evim küçük” diye hayıflanmak yerine bu önerilerimize kulak vermeyi deneyin.

farklı tasarımlarda kitaplıklar

Devamını oku: İlginç Kitaplık Modelleri

Ağaç Ev Modelleri ve Tasarımları

Ağaç ev dediğimizde çoğumuzun aklına ağaçtan, kütükten ev gelir ama bizim bahsettiğimiz ağaç evler romanlarda, hikayelerde, çizgi filmlerde karşımıza çıkanlar... Sağlamca bir ağacın gövdesine yapılan büyük veya küçük şekilde tasarlanabilen bu evler, adeta çocukluğumuzun hayali diyebiliriz. Kimisi adeta gerçek bir ev formatında, kimisi ise tek odalı ve ufak bir penceresi olan evlerdir.

Günümüzün bu betonarme yapıları arasında ağaç ev modellerine rastlamak mümkün değil tabii ki. Doğal hayat içine hayalperest bir yapıyla adapte olmak isteyenlerin tutkusu olan ağaç ev modelleri, özellikle internet ortamında da fazlasıyla aranan ve beğenilen tasarımlar arasında yer almaktadır.

Ağaç ev modelleri ve tasarımlarına şöyle bir göz attığımızda bazı tasarımların günümüz evlerinden bir farkı olmadığını söyleyebiliriz. Tasarımlar arasında büyük ağaç evler, neredeyse 2+1 oda sunacak şekilde tasarlanmış ve görüntüsü tek katlı bahçeli evleri andırmakta.

ağaç ev modelleri

Devamını oku: Ağaç Ev Modelleri ve Tasarımları

Duvara Monte Yatak Modelleri

Duvara Monte Yatak Modelleri

Küçük mekanlar için, alanı daha tasarruflu kullanmanızı sağlayacak mobilya ve ürünlerin sayısı her geçen gün artıyor. Küçük bir yatak odası için belki de en çok yer kaplayan mobilya, yataklar oluyor. Özellikle çift kişilik yataklar ya da ikiz odaları için iki ayrı yatak, mekanın da daha sıkışık bir hale gelmesine neden oluyor. Peki, çözüm nedir? Yatak odalarında daha ferah, daha geniş ve daha kullanışlı bir oda yaratmak için ne yapmak gerekiyor?

duvara monte yatak

Devamını oku: Duvara Monte Yatak Modelleri

3D Duvar Kağıtları Modelleri

Son yıllarda iç mekanlarda sıkça karşımıza çıkan 3D duvar kağıtları, evini yeni dekorasyon trendleri ile dekore etmek isteyenler için onlarca, hatta yüzlerce farklı model seçeneği sunuyor. Modern, lüks, gösterişli, dikkat çekici ya da sade ve dinlendirici; dilediğiniz tarzda seçenek bulabileceğiniz üç boyutlu duvar kağıtları evinizin hemen her odasında kullanabileceğiniz ürünler. Salonda gerçekçi bir taş görünümlü duvar kağıdı, oturma odasında güzel bir manzara resmi, mutfakta meyve baskılı duvar kağıtları ve banyoda kullanacağınız deniz manzaralı bir duvar kağıdı tercih edebilirsiniz.

Evinizin görünüşünü yeniden değiştirebileceğiniz birbirinden güzel 3D duvar kağıtları modelleri, manzara ya da özel baskı seçenekleri ile evinizin her alanında yenilik ve değişiklik yaratacak. İç mekanın dekorasyonunda değişiklik yapmak istediğinizde, işe duvar kağıtları ile başlayabilirsiniz. Bugüne kadar kullandığınız duvar boyalarından farklı olarak, tercih edeceğiniz birbirinden güzel desen, manzara ya da özel baskı seçenekleri ile 3D duvar kağıtları, evinizin şıklığını tamamlamak için en iyi seçeneklerden.

üç boyutlu duvar kağıtları

Devamını oku: 3D Duvar Kağıtları Modelleri

Gizli Yatak Modelleri

Küçük bir yatak odanız varsa ve mekanı ferahlatmak istiyorsanız, yatak seçiminde açılıp kapanır yatak modellerinden yararlanabilirsiniz. Özellikle iki kardeşin aynı odada kaldığı ve çocuklar için fazladan yer açmak isteyenlerin tercih ettiği gizli yatak modelleri ile odanızda fazladan yer açın. Pratik ve kullanışlı oluşunun yanı sıra, mekanda yerden tasarruf etmenizi de sağlayan bu açılır kapanır yataklar, çocuklarınızın odasında yer kazanmalarını sağlayacaksınız. Küçük ya da dar bir odanız varsa, yatağın kaplayacağı ekstra alanı önlemek için gizli yatakları tercih edebilirsiniz.

Kapandığında dolap gibi görünen, pratik bir şekilde açılan, katlanır ya da açılır kapanır yatakları, misafir odalarınızda da kullanabilirsiniz. Normalde oturma odası olarak kullandığınız odaya konumlandıracağınız gizli yatak modelleri ile misafiriniz geldiğinde nereye yatıracağım derdinden kurtulacaksınız. Böylece hem misafir odasına ihtiyacınız kalmayacak, hem de oturma odanızda bir de yatağa yer açmak zorunda kalmayacaksınız.

gizli yatak

Devamını oku: Gizli Yatak Modelleri

İlginç Akvaryum Modelleri

Dekor anlamında da kullanıma açık olan akvaryumlar insanların psikolojilerini olumlu bir şekilde etkilemektedir. Balıkların yüzmesini incelemek, akvaryumun içerisini süslemek gibi yapılan işler bir zaman sonra güzel bir hobi şekline gelebilir. Bu noktada ise evinizde, iş yerinizde bulunan akvaryum modeli de aynı şekilde sizi etkilemektedir. İlginç akvaryum modelleri adı altında oluşturulan şık görünümlü akvaryumlar ise sizlerin evini daha da hoş bir şekilde süsleyecektir.

ilginç akvaryum

Devamını oku: İlginç Akvaryum Modelleri

İlginç ve Modern Şezlong Modelleri

Şezlong deyince aklımıza hemen gelir, yazın o esintisi. Yaz, kumsal, deniz derken tüm keyfi bir arada yaparız. E, bu keyfe ortak olacak atlanmaması gereken bir detay var. Tabii ki yazın vazgeçilmezi şezlong modellerinden bahsediyorum. Artık o sıradan şezlong modelleri dahi değişmiş vaziyette. Bahçeye, havuza, deniz kenarına eşlik edecek şezlong modelleri artık hem modern tasarımlar hem de ilginç tasarımlar ile buluşmuş. Modern şezlong modelleri ile yazın, denizin keyfini daha şık yaşamak mümkün. İlginç şezlong modelleri ile bu keyfin farklı bir tat doku ile sürmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca görenleri de hayran bırakacağınızdan olabilirsiniz, ilginç şezlong modelleri ile.

modern şezlonglar

Devamını oku: İlginç ve Modern Şezlong Modelleri

Akvaryum Modelleri

İnsan hayatında hayvanlar, her zaman farklı bir yer edinmişdir. Özellikle evcilleştirilmiş olan veya ev yaşamına adapte olabilen hayvanlar, her zaman insanların ilgi odağı olmuştur. Evde beslenen hayvanların ilk başında gelenlerinden olan balıklar yoğun ilgi görmektedir. Balıkların bulunduğu ortama getirdikleri sakinlik, ortamda bulunanlar için dinlendirici ve sakinleştirici bir etki yapmaktadır.

Balıkların evlerde sahip oldukları yaşam alanları akvaryumlardır. Çok farklı miktarda ve tasarımlarda bulunabilen akvaryum modelleri, gün geçtikçe daha da artmaktadır. Balıkların evlerde doğal yaşam alanı haline gelen akvaryumlar, firmalar tarafından farklı tasarımlarla sunulmaktadır. Sadece evlerde bulunmayan akvaryumlar, işyerlerinde de kullanılabilmektedir. Evde veya işyerinde hobi olarak görülen balık beslemek tamamen bir tutku haline gelmiştir. Artık çoğu insan için balıklar bulundukları ortamın değişmez bir parçası haline gelmişdir. Balık besleme konusunu tutku haline getirmiş olanlar, tasarladıkları farklı akvaryum modelleriyle çevresindekilere güzel bir büyüleyici bir görsel şölen sunmaktadır.

akvaryum modelleri

Devamını oku: Akvaryum Modelleri

Buradasınız: Anasayfa İlginç Tasarımlar