Dekorasyon Bul

Salon Tasarımı

Sponsorlu Bağlantılar
 

Evin en dolu, en rağbet gören ve en şık alanlardan birini salonlar kapsar. Aile ile arkadaşlar ile muhabbet ederken genellikle salonlarda vakit harcarız. Yemek saatlerinde de yine salonlarda bir araya geliriz. Salon tasarımı bu denli göreve sahipken ona önem vermemek, acımasızca olur. Etkileyici, şık ve estetik görünümü ile cezbeden, büyüleyen bir salon tasarım modeline ihtiyacınız var. Sizler için birbirinden güzel salon tasarımı örneklerini bir araya getirdik. Ufak bilgiler ve tüyolar verdikten sonra bu salon tasarımları  üzerinde durabiliriz.

Salon tasarımı için birçok alternatif var. En şık salon tasarımına sahip olmak sanıldığı kadar zor değil Yalnız doğru uygulamalar ve doğru seçimler ile size düşen görevi yerine getirebilirsiniz.

salon tasarımı

Sponsorlu Bağlantılar

Salon dekorasyon modelleri içinde artık sıradan bir adet oturma grubu, bir adet televizyon ünitesi ile tamamlanan örnekler yok artık. Şimdi tavanlar, duvarlar bile bu dekorasyon tutkusundan pay almaktadır. Tavanlarda özel aydınlatmalar ile bezenen, özel alçıpan tavan çalışmaları görebilmek mümkündür. Duvarlarda da özel duvar kağıtları, 3 boyutlu paneller ve sayısız renk alternatifi sizi beklemektedir. Bunların yanı sıra duvar stickerları, aksesuarları da şık bir salon tasarım modeli için alternatifler arasında bulunabilir.

Salon tasarım modelleri içinde dikkat çeken detaylar arasında mobilya seçimleri de bulunmaktadır. Aradığınız konfor ve kaliteyi seçeceğiniz mobilyalar ile salon dekorasyonuna enjekte edeceksiniz. Bu nedenle mobilya seçiminde tarzınızı iyi belirlemelisiniz. Bir çizgi doğrultusunda (modern, klasik, retro, vintage gibi…) ilerlemekte fayda var. Ardından seçeceğiniz mobilyaların kalitesine ve konforuna kanaat getirmek gerekli. Uygun bir fiyatla da aldığınızda bu mobilyaları tadından yenmez bir salon tasarımına sahip olabileceksiniz. Şunu da unutmayın artık konforun yanına kullanışlılık, fonksiyonel gibi özellikler de dahil oldu. Yeni mobilyalar, yeni ürünler bu fonksiyonlardan nasibini almakta. Seçeceğiniz mobilya dekorasyon ürünlerinin, salon tasarımı için uygun ve fonksiyonel özellikleri bulunanlardan olması sizin için bir kıstas olabilir.

salon tasarımları

Aydınlatma unsurları salon tasarımı  içinde dikkat çeken, salonu salon yapan bir detaydır. Salon tasarımına adım atacaklar, salonun yeteri kadar aydınlık olmasına önem vermeli. Doğal ışığı da kaybetmemelisiniz. Salona en büyük etkiyi yapan bu doğal ışıktır. Ardından tavana gelecek ışık, en direk ışık detayları düzenlenmeli. Lambader, abajur, aplik gibi en direk aydınlatmalar salonunuza zenginlik ve kullanışlılık katacaktır.

Ne dersiniz artık salon dekorasyon modelleri üzerinde incelemeye geçelim mi? Evet diyenleri duyuyorum. Sözü geçen salon tasarımı modelleri:

salon tasarımı modelleri

salon tasarımı örnekleri

salon tasarımı

salon tasarım dizayn

salon tasarım

salon tasarım modelleri

salon tasarım modeli

salon tasarımları

Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Anasayfa Ev Dekorasyonu Salon Tasarımı
IP Stresser