Dekorasyon Bul

Yemek Odası Dekorasyonunda Estetikliğe Ulaşmak

Sponsorlu Bağlantılar
 

Yemek Odası Dekorasyonunda Estetikliğe Ulaşmak

İç dekorasyonda en fazla önemsenmesi gereken alanlardan birisi de yemek odalarıdır. Özellikle yorucu geçen günün ardından yenilecek güzel bir yemek ya da gelen misafirlerin ağırlanması açısından yemek odasının pratik ve şık olması önemlidir. Bu noktada da son birkaç sene içerisinde birbirinden farklı yemek odası dekorasyon fikirlerinin ortaya çıktığını söylemek mümkün. Öyle ki, evlerini yeni döşemek isteyenler ve yeniden şekillendirme düşüncesinde olanlar için birbirinden farklı yemek odası fikirleri hazırladık. Bu sayede evinizin en hoş alanlarından birisini de yemek odası yapabilir, evinize gelen misafirleri şıklık içerisinde ağırlayabilirsiniz.

yemek odaları

Sponsorlu Bağlantılar

Sadelikten asla vazgeçmeyin;

Yemek odalarında şıklığa ulaşmanın en önemli yolu sadeliktir. Sade bir yemek masası ve bu masayı destekleyen şık sandalyeler sayesinde, odanızı duru ve estetik bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bununla birlikte yemek odanızı dekore ettiğiniz esnada hangi parçanın öne çıkmasını istiyorsanız, o parçaya yoğunlaşın. Yani bir masa, tablo ya da masanın karşısındaki duvara asılan şık bir ayna, mevcut odanın atmosferine yön verici bir önderlik üstlenir. Bu da yemek odası dekorasyonunda sadelik ve şıklık anlamı taşır.

Sandalyelerin masalarla uyumuna dikkat edin;

Yemek masanıza dahil olacak sandalyelerin seçimi esnasında, mevcut masaya uyumluluğunu mutlaka inceleyin. Yani sandalyelerin büyüklüğü ve uzunluğu masayla eşit bir şekilde sağlanmalı. Bununla birlikte de masanın renk tonu da sandalyedeki dokuyla eş değer bir yapıya sahip olursa, ortaya çok daha şık bir görünüm çıkmış olur.

Fazla eşyadan kaçının;

Yemek odalarınızı fazla eşya ile doldurmaktan kaçınmalısınız. Bir kere bir yemek odasına asla televizyon girmemeli. Bu kurala mutlaka ama mutlaka uyum sağlamalısınız. Zira televizyona sahip olan bir yemek odası, ister istemez alternatif bir oturma odası modunda olacaktır. Bu sebepten dolayı televizyondan uzak durmalısınız. Bunun dışında da masa ve sandalyeleri destekleyecek sehpalar ile birkaç dekoratif akseuar dışında yemek odasındaki eşya sayısını her zaman aza indirin. Böylece sade, naif ve çok daha kullanışlı bir yemek odası görünümüne sahip olabilirsiniz.

Obje seçimine özen gösterin;

Evinizin her köşesinde olduğu gibi yemek odalarında da güzel objelerin yerinde dokunuşlarla yer alması şıklık oranını iki katına çıkartır. Bu sebepten dolayı da ruhunuzu yansıtacak ve odanızdaki atmosferi pekiştirecek tarzda objeler seçmelisiniz. Bu objeler açısından güzel bir sehpa, avize, ayna, halı ve daha birçok detaya yoğunlaşma durumunuz olabilir. Bu tarz hamleler sayesinde yemek odalarınızı gayet yerinde bir tarza kavuşturabilirsiniz.

Tüm bunların dışında da yazımızın başında bahsetmiş olduğumuz gibi yemek odaları tasarımında kendi fikir ve düşüncelerinizi de mutlaka ön plana almalısınız. Bununla birlikte günün her anında sağlam dekoratif fikirlerle sizlere yol gösterme düşüncesinde olan Dekorizyon  sitemizi de mutlaka göz önüne almalı ve yemek odası tasarımlarınızı ona göre şekillendirmelisiniz. Her zaman sizler için pratik önerilerle farklı fikirleri birleştirmek adına profesyonel yayınlar yapan sitemiz, yemek odası tasarımlarınızda da en iyisine ulaşmanızı desteklemektedir. Şunu da asla unutmamak gerekir ki, iyi bir yemek odası sayesinde gününüzün büyük bir bölümünü huzur dolu bir şıklık içinde geçirebilirsiniz.

Hepiniz için şimdiden güzel günler dileriz. 

yemek odası

yemek odası dekorasyonu

yemek odası dekorasyonları

yemek odası örnek dekorasyonu

yemek odası dizaynı

Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Anasayfa Dekorasyon Bilgileri Yemek Odası Dekorasyonunda Estetikliğe Ulaşmak