Dekorasyon Bul

Makale

İş Güvenliği Yönetmeliğine Uygun Personel Dolabı Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar
 

Personel dolabı ile ilgili yönetmelikte güvenlik ile ilgili hususları incelediğimizde şu ibare yer almaktadır:

Soyunma odalarında her çalışan için çalışma saatleri içinde giysilerini koyabilecekleri yeterli büyüklükte kilitli dolaplar bulundurulur.

Resmi yönetmelikte yayınlanan ilgili yönetmeliğe göre kilit bulundurulması zorunludur. Fakat kilit çeşidi ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmamıştır. Yani isterseniz asma kilit isterseniz gömme kilit isterseniz elektronik kilit tercih edebilirsiniz. Burada önemli olan hangi tipte kilidin sizlere uygun olduğudur.

Sponsorlu Bağlantılar

Şifreli personel dolabı kilidi

Sirkülasyonun yoğun olduğu, 3 vardiya ile çalışılan bir yerde hem güvenlik hem de kullanım rahatlığı için elektronik kilit tercih edilmelidir. Tek vardiya ile çalışılan yerlerde ise asma veya gömme kilit yeterli olacaktır. Uygun kilit seçeneği ile ilgili detaylı bir bilgiye ulaşmak istiyorsanız lütfen tıklayın.

Burada sizlerle güvenli kabinlerde olması gereken diğer özelliklerden bahsedeceğim.

Güvenli Personel Dolabı Hangi Niteliklere Sahip Olmalıdır?

İşçi dolaplarının üretimi esnasında dikkat edilecek en önemli husus,kabin köşelerinin bükümüdür. İşçilerin kesinlikle ellerini kesmeyecek şekilde dolapların keskin yerlerinin bükülerek zarar görmesi engellenmelidir. Personeliniz kaza ile hatta kasıtlı olarak bile bir yerini kesmesi engellenmelidir. Bunun üretim sırasında sağlanması gerekmektedir. Sizlerde teslim alırken bu hususlara dikkat etmelisiniz. İş yerinizi kontrole geldiklerinde bu hususa dikkat edeceklerdir.

Bunun yanı sıra raf ve askılıklarında yerine tam oturması ve oynamaması gerekemektedir. Eğer persoenlinize eşya zimmetlediyseniz personel dolabı en az iki ayrı bölmenin olması gerekmektedir. Resmi gazete ilgili yönetmelik şu şekilde belirtilmiştir.

Nemli, tozlu, kirli, tehlikeli maddeler ile çalışılan yerlerde ve benzeri işlerde iş elbiseleri ile harici elbiselerin ayrı yerlerde saklanabilmesi için yan yana iki bölmeli veya iki ayrı elbise dolabı sağlanır.

Bu yönetmeliğinde açıkça belirttiği gibi günlük eşyalar ile işyeri kıyafetleri ayrı ayrı bölmelerde saklanmalıdır.

Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Anasayfa