Dekorasyon Bul

Çocuk Odası Düzenleme

Sponsorlu Bağlantılar
 

Çocuk Odası Düzenleme

Şüphesiz ki çocuklu evlerde evin en dağınık ve batık yerleri daima çocuk odaları olmaktadır. Aynı zamanda evin en eğlenceli ve keyifli yerleri de yine çocuk odalarıdır. Gerek kız çocuğu gerek erkek çocuğu olsun fark etmeksizin hem dağınık hem de keyifli olmayı başarabiliyor. Peki, bu dağınıklığı engellemenin bir yolu yok mudur? Bunu yaparken aynı zamanda odanın enerjik ve keyifli yapısını bozmadan çocuk odası düzenleme nasıl olmalıdır? Gelin hep birlikte bu sorunun cevabına tüm detaylarıyla bir göz atalım.

çocuk odası düzenleme

Sponsorlu Bağlantılar
  • Çocuk odası düzenlemede en önemli unsurların başında askılıklar gelmektedir. Duvara veya uygun bir yere konumlandırılan pratik askıya hem elbiseler hem de oyuncaklar asılabiliyor. Böylece ortalığın dağınıklığı kısa sürede toparlanarak giderilebiliyor.
  • Çocukların erişebilecekleri yükseklikte boydan boya veya yeteri uzunlukta raflar ile kitap, dergi, kalem hatta oyuncan vb. Materyaller düzene sokulabilir. Bu hususta rafların farklı tasarımları ile yeni fikirler oluşturulabilir. Örneğin rafın bir kısmı içerisine bardak girebilecek kalınlıkta kesilerek içerisine kalemler doldurulabilir. Boya kalemleri de farklı bir bardak içerisine konumlandırılabilir.
  • Gündelik giysiler için pratik askılıklar kullanışlı olurken diğer kıyafetler için de çekmeceli çözümler düşünülebilir. Dolaplar için henüz boyları yetemeyen minikler için uygun büyüklükte çekmeceli bir sistem konumlandırıldığında ihtiyaçları olan kıyafetleri kolayca kendileri temin edebilir.
  • İster kız olsun ister erkek, çocukların hemen hepsinin mutlaka ufak tefek oyuncakları vardır. Tüm bunları çocukların dizerek toparlayabilecekleri kadar bir duvar tipi raf çözümünü mutlaka denemenizi öneriyoruz Hem şık hem de kullanışlı bir tercih olduğunu göreceksiniz.
  • Çocuk odası düzenleme konusundan bahsederken kapı arkası askılıkları unutmamak gerekir. Klasik askılar yerine cepli kumaş askılıklar oyuncak vb. Parçaların toparlanmasına yardımcı olacaktır.
  • Opsiyonel olarak odanın genişliğini de göz önünde bulundurarak bir okuma köşesi yapabilirsiniz. Böylece çocuğunuzun kitaplarını burada düzenli bir şekilde tutabilirsiniz. Bunun için ideal ölçülerde bir masa ve küçük bir kitaplık rafı veya dolabı ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır. Çocuk odası düzenleme için önerilerimizin yanı sıra daha pek çok parlak fikirleri kendiniz de bularak sevdiklerinizle ve bizlerle paylaşabilirsiniz. 

çocuk odası düzenleme

çocuk odası düzeni

çocuk odası dolap düzenleme

çocuk odası düzenleme örnekleri

çocuk odası düzenleme modelleri

çocuk odası düzenleme tüyoları

kız çocuk odası düzenleme

Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Anasayfa Çocuk Odaları Çocuk Odası Düzenleme