Dekorasyon Bul

Çocuk Odası Düzenleme

Çocuk Odası Düzenleme

Şüphesiz ki çocuklu evlerde evin en dağınık ve batık yerleri daima çocuk odaları olmaktadır. Aynı zamanda evin en eğlenceli ve keyifli yerleri de yine çocuk odalarıdır. Gerek kız çocuğu gerek erkek çocuğu olsun fark etmeksizin hem dağınık hem de keyifli olmayı başarabiliyor. Peki, bu dağınıklığı engellemenin bir yolu yok mudur? Bunu yaparken aynı zamanda odanın enerjik ve keyifli yapısını bozmadan çocuk odası düzenleme nasıl olmalıdır? Gelin hep birlikte bu sorunun cevabına tüm detaylarıyla bir göz atalım.

çocuk odası düzenleme

Devamını oku: Çocuk Odası Düzenleme

İki Kişilik Çocuk Odaları Modelleri

İki Kişilik Çocuk Odaları Modelleri

Her çocuğunuza farklı bir oda veremiyorsunuz diye üzülmeyin. Kardeşler için aynı odada, verimli, kullanışlı, ferah ve rahat bir ortam yaratabilirsiniz. İki kişilik çocuk odası modelleri ile, aynı odada kalan kardeşler için özel olarak tasarlanan ürünleri kullanarak, evinizde çocuklarınıza güzel mekanlar yaratın. Sadece küçük çocuklar değil, gençler için de birçok farklı seçenek sunan mobilya mağazalarında, ranzalı, açılır kapanır yataklı, gömme dolaplı ve daha birçok farklı tasarımda ürünleri bulmanız mümkün.

Aynı odada kalan çocuklar için mekanı doğru dekore etmek çoğu zaman zor olabiliyor. Ranza, bir derece yerden tasarruf sağlasa da, fazladan bir masa, fazladan bir kaç eşya derken, bir odanın içinde çocuklara vakit geçirecekleri bir alan kalmıyor. Bu durumda yerden tasarruf sağlayan mobilya ürünlerini tercih etmeniz, hem siz hem de çocuklarınız için çok iyi bir seçenek olacak. Özellikle duvara kapanan yataklar, iki kişilik çocuk odaları için ideal mobilyalardan. Ayrıca gömme dolaplar ile de mekanda yerden tasarruf etmemeniz için hiçbir neden kalmayacak.

Çocukların da kendilerine özel bir alanları olması gerektiğini unutmayın. Sadece bir yatak, bir dolap bir masa değil, odaları onların dünyaları olmalı. İki kardeş aynı odada kalıyorlarsa, her ikisinin de yararlanabileceği bir alan yaratmak gerekiyor. Mobilyalar ile mümkün olduğunca yerden tasarruf sağladıktan sonra, her ikisinin de ilgi alanlarına göre, oyun köşesi, müzik köşesi gibi alanlar yaratabilir ve odalarında mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz.

iki kişilik çocuk odası modelleri

Devamını oku: İki Kişilik Çocuk Odaları Modelleri

İki Kişilik Çocuk Odası Modelleri

Çocuklarınız için aynı odada kalma fikri kimi zaman biraz zor olabilir. Oda ne kadar büyük olursa olsun, aynı alana iki yatak, iki çalışma masası ve iki gardırobu sığdırmaya çalışmak, mekanın olduğundan daha küçük ve daha kullanışsız görünmesine neden olabilir. Bu gibi zorunluluk durumlarında, çocuklarınıza yerden tasarruf sağlayacak bir oda dekore etmelisiniz. İki kişilik çocuk odası modelleri içinde, açılır kapanır ranzalar, üstü yatak altı çalışma masası şeklinde tasarımlar, gömme dolaplar, iki katlı yataklar ve daha birçok farklı tasarımı tercih edebilirsiniz.

Bu sayede yerden tasarruf ederek çok daha ferah ve kullanışlı bir alan yaratabilirsiniz. İki çocuğunuzun da aynı odada kalacağı düşünüldüğünde, çocuklarınızın aynı odada ders çalışacağını göz ardı etmeyin. İki pencere varsa, çalışma masalarını her iki pencerenin önüne konumlandırabilirsiniz. Yatak seçiminde ise ayrı ayrı iki tek yatak yerine, ranzaları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

iki kişilik çocuk odası

Devamını oku: İki Kişilik Çocuk Odası Modelleri

İki Kişilik Genç Odaları

Geniş aileler için evlerde oda sıkıntısı sıkça yaşanan bir durum. Özellikle iki çocuğunuza verebileceğiniz tek bir odanız varsa, bu gibi durumlarda çocuklar, aynı odanın içinde tıkış tıkış yaşamak zorunda kalabiliyorlar. Bu gibi durumları engellemek için, özel olarak tasarlanan iki kişilik genç odaları ile çocuklarınıza daha konforlu ve kullanışlı mekanlar yaratabilirsiniz. En az tek kişilik odaları dekore etmek kadar eğlenceli olan iki kişilik genç odalarında, özellikle ranzalar en çok kullanılan ürünlerden biri oluyor.

Fazladan yatak koyarak mekanı daraltmak yerine, iki çocuğun odasını iki katlı olarak satın aldığınızda çok daha doğru bir adım atmış olacaksınız. Kullanışlı, modern, rahat ve konforlu olan genç odası ranzaları ile daha ferah bir oda yaratabilirsiniz. Ranzanın yanı sıra masa seçiminde de dikkatli olmalısınız. Uzun, dar masalar bu tarz genç odaları için iki çocuğunuza da ders çalışma imkanı sunacak. Yatak ve masada sağlayacağınız bu yerden tasarruf ile, çocuklarınız için daha geniş bir alan yaratmış olacaksınız.

ranzalı iki kişilik genç odaları

Devamını oku: İki Kişilik Genç Odaları

Bebek ve Çocuk Odaları

Dünyaya geldiği andan itibaren sizin hayatınızın merkezinde olabilecek tek varlık, sizin kendi bebeğiniz olacaktır. Peki, tüm imkanlarınızı onun için harcamaya ne dersiniz? Ona, doğduğu günden itibaren güzel ve konforlu bir hayat sunmak için, işe onun odasını doğru bir şekilde dekore ederek başlayın. Bebek ve çocuk odaları, sadece sizin tarzınızı yansıtmamalı, aynı zamanda çocuğunuzun da ihtiyaçlarına göre dekore edilmeli.

Bebeğiniz için aldığınız beşiğin, ileride o büyüdüğünde yatağa dönüşebilecek bir ürün olmasına özen gösterin. Böylece iki farklı mobilyaya ekstra para ödemek zorunda da kalmayacaksınız. Beşik kısmı çıkarıldığında, açılır kapanır yatağa dönüşen yatak modellerini tercih edebilirsiniz. Böylece hem yatak daha az yer kaplayacak, hem de bebeğinizin beşiği, o büyüdüğünde artık bir yatak olmuş olacak. Bebek odasında kullandığınız her şeyin, ileride çocuk odası için de lazım olabileceğini unutmayın. Kullanışlı ve fonksiyonel dolaplar sayesinde odada ferah ve toplu bir görünüm elde edeceksiniz. Mobilya seçimi kadar önemli bir diğer detay da aksesuarlar olacak.

bebek ve çocuk odası dekorasyonları

Devamını oku: Bebek ve Çocuk Odaları

Çocuklu Ailelere 4 Kişilik Ranza Modelleri

Her ihtiyaca yönelik tasarlanan ranza modelleri ile karşılaşmış olmalısınız. Çalışma masalı ranza modellerinden tutun da dolaplı ranza modellerine kadar... E, çocukların ihtiyaçları bitmek bilmez. Ranza modelleri de bunu baz alarak tasarlanmakta. Dur durak bilmeyen bu tasarım aşkına 4 kişilik ranza modelleri de eklenmiş. Tek kişilik, çift kişilik, hatta üç kişilik ranzaları görmüş olmalısınız ama 4 kişilik ranza modelleri ile karşılaştığınızı pek sanmıyorum. Aslına bakarsanız ülkemizde rastlamadığım bir modeldir, bu. Çocuklu ailelere özel olarak tasarlanan 4 kişilik ranza örneklerine Dünya çapında rastlamak daha sıradandır.

Ranzalar birçok avantaj sağlar, kullanıldığı alana. Mesela: iki yatağın kapladığı alana göre çok daha az yer kaplar. Daha fazla alan, kullanılmak için değerlendirilir. Çocuk odaları, genç odaları için kullanışlı alanların önemini biliyorsanız eğer ranza kullanımı ile boşa çıkan alanın da önemini rahatlıkla bilirsiniz. İki katlı ranzaların bile birçok avantajı varken, 4 kişilik ranza modelleri birçok avantaj ile çocuk odalarına, genç odalarına dahil olacaktır. 4 çocuğunuz bir odada kalmak zorunda ise 4 kişilik ranzalar ile alandan maksimum seviyede yararlanabilirsiniz.

4 kişilik ranza

Devamını oku: Çocuklu Ailelere 4 Kişilik Ranza Modelleri

Tek Kişilik Ranza Modelleri

Ranzalara o kadar çok ihtiyaç duyuluyor ki farklı farklı tasarımlara sahip ranza modelleri çeşitli mobilya firmaların bünyelerinde barınmaktadır. Bugün tek kişilik ranza modelleri üzerinde duracağız. “İki kişilik ranzayı anladık da, tek kişilik ranza modeli de mi olur?” demeyin. Çünkü tek kişilik ranza modelleri de var. İlla iki yataklı olacak diye bir şey yok. Tek kişilik ranza modelleri oldukça kullanışlıdır. Yer kazandıran yapısı ile çocuk odası, genç odası için takdire şayan bir üründür. Tek kişilik ranzalar ile çocuk odalarına yeteri kadar kullanışlı alanlar dahil edebilirsiniz.

tek kişilik ranza

Devamını oku: Tek Kişilik Ranza Modelleri

Erkek Bebek Odası Dekorasyon Modelleri

Bebeğiniz için en iyisini istediğinizi biliyoruz. Bu yüzden sizlere elimizden geldiğince tüyo vermeye çalışıyor ve örnekler ile bu tüyolarımızı desteklemeye çalışıyoruz. Bugün bebek odası için bu yazımızı ayırıyoruz. Erkek bebek odası dekorasyonu ile ilgili bu yazımızda erkek bebek odası dekorasyon modelleri ve erkek bebek odalarına uygun dekorasyon tüyolarını vereceğiz.

Erkek bebek odası dekorasyonu için kız bebek odalarına göre daha rahatsınız. Kız bebek odalarında çok çok fazla alternatif var ve hepsi de birbirinden güzel. Hangisini seçmekte çok zorlanacaksınız. Erkek bebek odası modelleri de birbirinden güzel ama kız bebek odaları gibi değil. Seçimi daha kolay ve çoğu birbirine benzemektedir. Erkek bebek odası modelleri arasından bebeğinize uyumlu, onun güvenliğini tehlikeye atmayacak bir ürün seçtiğinizden emin olmalısınız. Yuvarlak kenarlı köşeler, bebeğin keskin köşelere göre kaza anında daha az etkilenmesini sağlayacaktır.

erkek bebek odası dekorasyon modelleri

Devamını oku: Erkek Bebek Odası Dekorasyon Modelleri

Buradasınız: Anasayfa Çocuk Odaları