Dekorasyon Bul

Banyo Dekorasyonu İçin İpuçları

Sponsorlu Bağlantılar
 

Banyo Dekorasyonu İçin İpuçları

Tüm alanları ele aldığımızda, ev dekorasyonu konusunda arka planda bırakılan banyo dekorasyonu, üzerinde durulduğu taktirde bir o kadar gösterişli ve şık olabilmektedir. Yeni güne sizi hazırlayan banyoların görsel açıdan tatmin etmesi ve kullanışlı olması, gününüzü pozitif olarak etkileyecektir. Banyo dekorasyonunda en başarılı sonuca ulaşmak için tüm ayrıntıların ve banyo dekorasyon ipuçlarının üzerinde durmakta fayda vardır.

banyo dekorasyon ipuçları 2

1- Banyo nasıl geniş gösterilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Küçük bir banyonuz var ise onu ışık ve renk oyunları ile daha geniş gösterebilirsiniz. Küçük banyosu olanlar öncelikle açık ve pastel tonları üzerinden seçim yapmalıdırlar. Seramikler seçilirken daha az detaylı ve açık renkli olanları seçilmeli, aşırı detaylar taşıyan seramikler seçilmemelidir. Aydınlatma tercihlerinde ise genel aydınlatmaların yanı sıra banyo dekorasyonu için en direkt aydınlatmalar (aplik vb.) da kullanılmalıdır.

Ayna seçimi büyük tutulabilir. Çünkü aynalar, yansıtma özelliği sayesinde alanı olduğundan daha geniş gösterecektir.

2- Banyoda duvar kağıdı kullanılır mı?

Banyoda duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Lakin duvar kağıdını tüm banyo dekorasyonu için kullanmamalısınız. Mesela klozet arkasında ya da duşakabin arkasında duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

Duvar kağıdı seçerken herhangi bir duvar kağıdı değil de suya dayanıklı olarak üretilmiş, nemden ve buhardan etkilenmeyen duvar kağıtlarından satın almalısınız. Ayrıca pastel tonları taşıyan, kendinden formlu duvar kağıtları ile başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

3- Banyoda ne tür aksesuarlara yer vermelisiniz?

Banyo dekorasyonu için aksesuar kullanacaksanız eğer belirlediğiniz tarza ayak uydurabilecek, yani bir uyumluluk sağlayabilecek konseptte ürünler seçilmelidir. Renk, tarz satın alınan ürünlerde, uyum sağlaması adına önemli detaylardandır. Banyoda kullanılabilir aksesuarlara baktığımızda havluluklar, sabunluklar, diş fırçalıkları, tuvalet kağıdı askılıkları, mumlar, diğer süs alternatifler öne çıkmaktadır. Mesela açık renkli bir banyo tasarladınız. Modern tarzda bir banyo ise renklilik katmak adına bu aksesuarları canlı kırmızı, mor gibi direk ön plana çıkan renklerden olmasına dikkat edebilirsiniz. Hem yoğun renk geçişleri önlenecek, hem de renkler yormayacaktır.

banyo dekorasyon ipuçları 4

banyo dekorasyon ipuçları 1

banyo dekorasyon ipuçları 3

Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Anasayfa Banyo Dekorasyonu Banyo Dekorasyonu İçin İpuçları