Dekorasyon Bul

Banyo Dizaynı

Sponsorlu Bağlantılar
 

Evimizin en önemli odalarından birisi banyodur. Temizliğin ilk başladığı oda genellikle banyodur. Bu yüzden banyonuzu dizayn ederken dikkat etmeniz gereken bazı unsular bulunmaktadır. Yapacağınız dekorasyon genel olarak banyonuzun büyüklüğüne göre değişebilmektedir. Bu yüzden banyo ölçülerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer banyonuz küçük ise çok fazla eşya koymamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Genel olarak banyo dizaynı yapılırken seramik işlemeciliğin olduğu fayanslar tercih edilmektedir. Parlak ve şık görünüşleri ile banyonuza oldukça estetik bir hava katmaktadır.  Banyonuz da genel olarak seramik malzemelere özen göstermeniz hem kullanış açısından hem de kattığı şık görünüş açısından çok önemlidir. Evde en fazla suyun kullanıldığı alanlar banyolar olduğundan dolayı buradaki her yapının suya karşı direnç göstermesi gerekmektedir.

Su konusunda en dayanıklı malzemeler ise seramiklerdir. Dolayısı ile klozet ve lavabolarınızı da seramik malzemelerden yapmanız banyonuz için çok yararlıdır. Günümüzde oldukça estetik yapıda seramik malzemeler bulmanız mümkündür. İki farklı türde olan seramiklerden toprak ya da porselen seramiği tercih edebilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Kendi tarzınıza uygun olacak şekilde ve tabi ki banyonuza en çok yakışacak seramik çeşidini kendiniz seçebilirsiniz. Mermerlerde banyolarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Fakat estetiklik açısından seramikler son yıllarda çok daha iyi iş çıkarmaktadır. Dikdörtgen ya da kare seramikleri banyonuzun büyüklüğüne göre seçebilir ve istediğiniz desen motiflerini bu seramiklerde uygulatabilirsiniz. Ayrıca seramik malzemelerin temizlenmesi de oldukça kolaydır. Bu tarz özelliklere dikkat ederek yapacağınız banyo dizaynı sayesinde banyonuz çok daha güzel ve şık bir görünüşe sahip olacaktır.

Banyo dizaynı yaparken sadece seramikler, fayanslar üzerinde durmak yeterli olmaz. Mobilya seçiminden tutun da, duşa kabin seçimine kadar her ayrıntı önemlidir. Bu ayrıntılara en doğru sonuçlar için örnek banyo dizaynlarını inceleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

modern banyo dizaynı

banyo dizaynı

banyo dizayn modelleri

banyo dizayn örnekleri

beyaz banyo dizaynı

şık banyo dizaynı

lüks banyo dizaynı

banyo dizaynı

örnek banyo dizaynları

Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Anasayfa Banyo Dekorasyonu Banyo Dizaynı