Dekorasyon Bul

Banyo Dekorasyonu Örnekleri

Ev dekorasyonunda aslında önemsiz bir detay gibi görünse de, banyo dekorasyonu da en az diğer mekanlar kadar önemlidir. İşten geldiğinizde yorgunluğunuzu keyifli bir banyo yaparak atmak istersiniz. Keyifli bir banyo da ancak modern ve şık bir banyo dekorasyonu ile mümkün olur. Eski banyonuzdan sıkıldıysanız, mutfak dolaplarınızı değiştirerek işe başlayın. Küçük bir banyonuz varsa, mümkün olduğunca dekoratif çözümlerden yararlanarak yerden tasarruf etmeye çalışmalısınız. En yeni banyo trendleri için banyo dekorasyonu örnekleri size fikir verecektir.

banyo dekorasyon resimleri

Devamını oku: Banyo Dekorasyonu Örnekleri

Küçük Banyo Modelleri

Gün içerisinde yaşadığımız tüm gerginlikleri unutmak ve rahatlamak için güzel bir duş aldığımız, yorucu bir gün öncesinde güne hazırlık için ayna karşısına geçtiğimiz ya da güzel bir davet dönüşü makyajımızı temizlediğimiz banyolarımızın dekorasyonu bize kendimizi iyi hissettirmesi ve ruhumuza hitap etmesi çok önemlidir. Özellikle küçük banyo modelleri içerisinde dizayn yaparken mekanları geniş gösterebilmek için bazı ufak noktalara dikkat edilmelidir.

küçük banyo dekorasyon modelleri

Devamını oku: Küçük Banyo Modelleri

Banyo Dekorasyon Resimleri

Banyo dekorasyonu birçok kişi için önemlidir. Çok şık dekore edilmiş bir banyoyu kim istemez ki? Güzel bir banyoda vakit geçirmek çok hoş olur. Kullanım alanları güzel planlanmış olması pratiklik ve yer kazanımı sağlar. Banyo dekorasyon resimleri öyle çekici görünüyor ki, baktıkça insan sahip olmak istiyor. Banyo dekorasyonu için fikir isteyenler, mutlaka banyo dekorasyon resimleri alanlarında inceleme yapmalıdır. Çok güzel renk uyumları var. Duvarlarda, yerde ve aksesuarlarda öyle uyum yakalama imkanlarınız var ki şaşarsınız. Kırmızı, mor, beyaz, taş rengi gibi renkleri bile büyük bir ahenk içinde kullanabilirsiniz.

açık renkli banyo dekorasyon resimleri

Devamını oku: Banyo Dekorasyon Resimleri

Banyo Aynaları Modelleri

Banyolar evlerin en sık kullanılan bölümlerinden biridir. Sıklıkla zaman geçirdiğimiz banyolarda bulunan aynalar ise evden çıkmadan önce görünümümüz ile ilgili son kontrolleri yaptığımız ya da yorucu bir geceden sonra makyajımızı temizleyip yüzümüzü yıkamak için karşısına geçtiğimiz en önemli aksesuarlardandır. Önemsiz gibi gözüken bu detay aslında bir banyonun nasıl gözüktüğünü tamamıyla değiştirebilir ve küçücük bir banyoyu bile çok daha geniş ve ferah gösterebilir. Bu sebeple banyolarımızı dekore ederken birbirinden farklı banyo aynaları modelleri içerisinden en uygun olanını bulmamız gerekecektir.

Genellikle boy aynalarının kullanılmadığı banyolarda en sık tercih edilen modeller, lavabo üzerine eklenmiş küçük boyutlu aynalardır. Görselliği geri planda tutan ve sadece işlevselliği ile tercih edilen bu modellerin yerini son zamanlarda çok daha geniş boyutlu aynalar aldı. Genellikle kare olarak üretilen banyo aynaları modelleri, oval ya da dikdörtgen olarak yeniden düzenlendi ve banyolara yeni bir soluk getirdi. Banyoların görünümünü çok daha modernleştiren bu yeni modeller ile banyonuz olduğundan çok daha geniş gözükecek ve böylelikle kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

banyo aynaları

Devamını oku: Banyo Aynaları Modelleri

Banyo Dizaynı

Evimizin en önemli odalarından birisi banyodur. Temizliğin ilk başladığı oda genellikle banyodur. Bu yüzden banyonuzu dizayn ederken dikkat etmeniz gereken bazı unsular bulunmaktadır. Yapacağınız dekorasyon genel olarak banyonuzun büyüklüğüne göre değişebilmektedir. Bu yüzden banyo ölçülerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer banyonuz küçük ise çok fazla eşya koymamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Genel olarak banyo dizaynı yapılırken seramik işlemeciliğin olduğu fayanslar tercih edilmektedir. Parlak ve şık görünüşleri ile banyonuza oldukça estetik bir hava katmaktadır.  Banyonuz da genel olarak seramik malzemelere özen göstermeniz hem kullanış açısından hem de kattığı şık görünüş açısından çok önemlidir. Evde en fazla suyun kullanıldığı alanlar banyolar olduğundan dolayı buradaki her yapının suya karşı direnç göstermesi gerekmektedir.

Su konusunda en dayanıklı malzemeler ise seramiklerdir. Dolayısı ile klozet ve lavabolarınızı da seramik malzemelerden yapmanız banyonuz için çok yararlıdır. Günümüzde oldukça estetik yapıda seramik malzemeler bulmanız mümkündür. İki farklı türde olan seramiklerden toprak ya da porselen seramiği tercih edebilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Kendi tarzınıza uygun olacak şekilde ve tabi ki banyonuza en çok yakışacak seramik çeşidini kendiniz seçebilirsiniz. Mermerlerde banyolarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Fakat estetiklik açısından seramikler son yıllarda çok daha iyi iş çıkarmaktadır. Dikdörtgen ya da kare seramikleri banyonuzun büyüklüğüne göre seçebilir ve istediğiniz desen motiflerini bu seramiklerde uygulatabilirsiniz. Ayrıca seramik malzemelerin temizlenmesi de oldukça kolaydır. Bu tarz özelliklere dikkat ederek yapacağınız banyo dizaynı sayesinde banyonuz çok daha güzel ve şık bir görünüşe sahip olacaktır.

Banyo dizaynı yaparken sadece seramikler, fayanslar üzerinde durmak yeterli olmaz. Mobilya seçiminden tutun da, duşa kabin seçimine kadar her ayrıntı önemlidir. Bu ayrıntılara en doğru sonuçlar için örnek banyo dizaynlarını inceleyebilirsiniz.

modern banyo dizaynı

Devamını oku: Banyo Dizaynı

Banyo Dekorasyon Örnekleri

Yeri geldiğinde banyolar güne hazırlamalı, bizleri. Yoğun geçen günün ardından üzerimizdeki stres ve yorgunluğu almalı. Bunun için şık, konforlu ve sakinleştirici özellikleri dikkat çeken bir banyo dekorasyonuna gerek vardır. Bu özellikleri bünyesinde barındıran bir banyo için banyo dekorasyon örnekleri işinizi kolaylaştırabilir.

banyo tasarım örnekleri

Devamını oku: Banyo Dekorasyon Örnekleri

Renkli Banyo Dolapları Modelleri

Yaz demek cıvıl cıvıl kuşlar, renk renk çiçekler demek. Kumsalı, denizi ve tatil keyfini de unutmamak gerek. Ama en çok dikkat çeken renklenen bu hayat olur yaz ile birlikte. Her şey daha da canlı oldu ve renklendi artık. Peki, evinizde de bu renkleri görmeye ne dersiniz? Alışık olmayabilirsiniz ama bu renkler ile evinizin her odası ayrı bir güzelliğe bürünecek. Geçen gün renkli mutfak dolaplarını sizlere sunduk. Belki harekete geçtiniz bile, mutfağınızı renklendirmek için. Mutfaktan sonra banyo dolaplarını da renklendirmek gerekli! Yeni nesil, şık tasarımların birbiri ile yarıştığı ve o cıvıl cıvıl renklerin hakim olduğu renkli banyo dolapları modelleri arasından banyonuz için en uygun modeli seçip kullanabilirsiniz.

Renkli banyo dolapları da kısa süre önce hayatımıza dahil olan ve trend olan ürünlerdendir. Banyoların görevini es geçmezsek eğer, banyoya verdiğimiz değeri renkli banyo dolapları ile gösterebiliriz. Her banyoya göre renkli banyo dolapları bulmak mümkün. Küçük, renkli banyo dolapları dahi var. Banyonuz küçük diyerek kendinizi kesinlikle sınırlamayın.

renkli banyo dolabı

Devamını oku: Renkli Banyo Dolapları Modelleri

Lüks Banyo Modelleri

Diğer ev odaları gibi, banyolar da gün geçtikçe yenilenmekte ve daha da lüksleşmektedir. Lüks banyo modelleri göz kamaştıran dekorasyon düzeni ve cezbeden mobilya modelleri ile göz almaktadır. Hem şık, hem konforlu, hem de lüks banyo modelleri artık evlerin baş tacı olmaktadır.

Banyolara yeteri kadar önem verilse zaten herkesin banyo dekorasyonu istenilen o, lüks seviyeye çıkacaktır. Gün içinde uzun süre vakit geçirmediğimiz için banyo dekorasyonu daha sıradan kalmakta. Bir banyo mobilyası, bir duşa kabin çoğu kişiye göre yeterlidir. Yalnız lüks banyo modelleri içinden birine sahip olmak isteyenler detayları atlamamalı ve detaylar üzerinde de durmalıdır. Alınan mobilyaların kalitesi, konforu, görünüşü, tasarımı ideal olmalıdır. Aynı şekilde bir duşa kabin bile bu kriterleri karşılamalıdır. Ne duruyorsunuz, banyoların detaylarına göz atmanın zamanı gelmedi mi?

lüks banyo modelleri

Devamını oku: Lüks Banyo Modelleri

Buradasınız: Anasayfa Banyo Dekorasyonu